Pod wpływem.

Pod jedynym wpływem, jakim pozwalam sobie być, a zarazem moim naturalnym stanem, jest bycie pod wpływem Siebie.

Byłam już pod wpływem opinii innych ludzi, pod wpływem alkoholu, pod wpływem oczekiwań rówieśników, rodziny. To prawda, dostarczały one chwilowej gratyfikacji, ale nigdy spełnienia. Co więcej, stanowiły bezdyskusyjną zbrodnię przeciwko mojej autentyczności.

Po kawałku oddawałam siebie, aby móc zadowolić innych. Wraz z poznawaniem siebie od nowa, spełniam już tylko moje zachcianki. Żyję w zgodzie ze sobą. Świat dookoła się dostosuje.

Nie wymagam od innych zmiany zachowania, postępowania tak, aby to mnie uszczęśliwiali. Takie oczekiwania byłyby stłumieniem ich obecnej natury i pragnień. Świat dostosowuje się do mnie, moich wibracji, a to, co już nie współgra z tym kim jestem, ulega rozpadowi, odkleja się od mojej rzeczywistości. Ja na to pozwalam. Tylko w ten sposób mogę zrobić miejsce na nowe.

Teraz jestem pod wpływem miłości (do świata, do samej siebie), akceptacji, szacunku, bezwarunkowej radości, wszechogarniającej wdzięczności. Świat zawsze odwzajemni to, co dajemy od siebie, a precyzyjniej: czym sami jesteśmy przepełnieni.

Jeśli nosisz w sobie pustkę, jesteś tak na niej skupiony, że nie dostrzeżesz nic więcej, ponieważ nie masz możliwości, aby dać od siebie więcej.

Jeśli przepełnia cię zazdrość, żal, poczucie winy to również te uczucia napotkasz, czy to w osobach, które spotykasz, czy w wydarzeniach życia codziennego, które podsycają w tobie te emocje. Teraz koło się zamyka, tyle że toczy się z coraz większą siłą.

Jeśli pragniesz spokoju, przejawiaj spokój swoimi myślami i zachowaniami.

Jeśli pragniesz zrozumienia, bądź nim.

Jeśli pragniesz wolności, obdarzaj nią innych.

Przełam nawyk bycia sobą. Piękno doprawdy tkwi w oczach tego, który nosi piękno w sobie. Kiedy zmienisz swoje myśli, wyciszysz umysł, podejmiesz nowe kroki, wejdziesz w nieznane, to co kiedyś wydawało ci się niekomfortowe, stanie się dla ciebie atrakcyjne. Zjawiska, które kiedyś napawały lękiem, przyniosą rozwój.

My przecież chcemy rozwoju. Pragniemy wzrastać, poszerzać horyzonty, smakować nowych potraw. Zmiana upodobań nie powinna być tematem potępienia, ale nieodłącznym elementem rozwoju człowieka. Możesz zmienić zdanie, możesz rozpocząć nową pracę, możesz rzucić studia, możesz stworzyć siebie od nowa. Nie pozwól, aby społeczeństwo narzuciło ci inne realia.

Możesz być w związku, w pracy, które już nie przynoszą ci satysfakcji. Z czasem rozwijasz nowe zainteresowania. To naturalne. Nagle pojawia się pragnienie. Pragnienie za bardziej stymulującą konwersacją, nową ścieżką kariery. To jest instynktowne i nieuniknione. Jak często tłumimy w sobie te zachcianki, ale to właśnie rozwój i zmiany stanowią jedyną stałą naszego życia.

W każdej chwili życia jesteś tym, o czym myślisz.

Nie pozwól, aby to, co dzieje się w tym momencie przejęło nad tobą kontrolę. Tym właśnie jest wiara; skupienie całej swojej uwagi na rozkwitaniu w zgodzie ze sobą, w miłości, radości, spokoju, bez względu na warunki zewnętrzne. Niezachwiana pewność jest fundamentalną gwarancją każdego spełnienia.

Wiele sytuacji, osób pojawia się w naszym życiu, ale to twoje nastawienie do nich warunkuje rezultat interakcji.

Warunkowe podejście do życia narzuca ograniczenia. Zaakceptuj świat, jakim jest, odpuść udawanie, bądź wierny sobie.

Odpuść kontrolę.

Odpuść “co by było, gdyby”.

Odpuść wizję, jak powinno być za wszelką cenę.

Przyjmij każdą sytuację, jaka ci się prezentuje. Ucz się. Wzrastaj i ruszaj naprzód.

Rozwój to niekończący się proces. Kiedy zaakceptujesz ten fakt, że jesteśmy po to, aby chłonąć chwilę obecną, doceniać to gdzie jesteśmy teraz, a jednocześnie żyć z przekonaniem, że jesteśmy w niekończącym się procesie zmian na lepsze, wtedy możemy w pełni wykorzystać wzniosłe emocje (takie jak radość, docenienie, miłość), aby odważyć się na zmiany.

Kiedy już świadomie dostroisz się do najwyższych wibracji przejrzystości, euforii, satysfakcji i docenienia, poprzez zharmonizowanie myśli oraz uczuć, otworzysz się na piękno i dobro tego świata. Wierzę, że Wszechświat dostarcza nam tylko dobra, które jest dostępne na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko się przed nim nie wzbraniamy.

Kiedy dostrzegasz piękno wokół siebie spośród dostępnej różnorodności, jesteś zdolny do podejmowania najlepszych decyzji.

Nie bój się kontrastu. Doceń różnorodność, która dostarcza nam inspiracji, popycha do wielkich czynów, pozwala na przełomowe chwile. Zamiast oddawać się krytyce, potępianiu i porównywaniu, odnajdź w sobie wolę dziękczynienia.

Docenienie kontrastującej ze sobą różnorodności tego świata to wielka sztuka. Potępianie rozmaitości, bogactwa kultur, to już po prostu głupota.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: